Yalnızlık

kdarkaplan

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile birlikte, Çubuk Belediyesi, Akyurt Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ana sponsorluğunda, Duyarlı Medya Platformu ve Keçiören Belediyesi’nin iletişim sponsorluğunda, Eğitici Valideler Derneği ve KABİP ortak işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada 15 Eylül 2021 tarihine kadar başvurular kabul edildi. Ön inceleme kurulumuz tarafından ilk 20’ye kalan çalışmalar arasından dereceye girecekleri ise jürimiz değerlendirmiştir. 

Bu sene jüri üyelerimiz Kenan Olpak, Rıza Oylum, Nilgün Kiraz, Mehmet Ali Karga, Ömer Faruk Aksoy, Muhammed Uyar ve Okan Özbay’dan oluşmaktadır. Ön inceleme kurulumuz tarafından seçilen her iki kategoriden de ilk 20’ye giren eserler, jüri üyelerimize elektronik ortamda gönderilecektir. Jüri üyelerimizden eserler hakkında; tema, teknik ve duygu olmak üzere 3 kategoride, her eser için 10 üzerinden puanlama istenmektedir. Her bir katılımcının, 7 jüri üyemizden alacağı puan sıralamasına göre derecelendirme yapılmıştır. 

Ödüller her iki ayrı kategori için farklılık göstermektedir.  Kısa Film dalında birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL’dir. Fotoğrafçılık dalında birinciye 7000 TL, ikinciye 5000 TL ve üçüncüye 3000 TL’dir.

Ödül törenimiz 2 Ekim 2021 tarihinde saat 14:00 Ankara Resmin Heykel Müzesi Türkocağı Salonunda gerçekleşmiştir. Ödül töreninde ilk 3’e giren eserler açıklanmıştır.

Fotoğraf Kategorisinde;

 Birinci —- ‘Yalnızlık’ isimli eseriyle Engin AYYILDIZ

İkinci —– ‘Oğul’ isimli eseriyle Deniz KALAYCI

Üçüncü —– ‘Bir Kış Günü’ isimli eseriyle Murat DOĞAN

Kısa Film Kategorisinde;

Birinci ——– ‘Değişmeyen Yalnızlık’ isimli kısa filmiyle Enis MANAZ

İkinci——– ‘Gelecekten Bir Gün ’ isimli kısa filmiyle Sezgin YÜZAY

Üçüncü——– ‘Vaha’ isimli kısa filmiyle Mert HÜROĞLU


error: Korumalı İçerik!