Paylaştıkça

Amacımız; dünyada, ülkemizde ve şehrimizde gelişen toplumsal olaylar karşısında inanç ve medeniyet perspektifinden kadının bakış açısıyla sivil toplum kuruluşları ile güçlü, etkili, yol gösterebilen, icra kapasitesi yüksek, sonuç odaklı çalışabilen ve çözüm üreten bir çatı kuruluşu olmak, özel de kadın, aile, çocuk ve genç eksenli çalışmalar yapmak, çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmaktır.

“Öze Dönüş Hareketi” kapsamında Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması düzenlemeye başladık. Öze Dönüş Hareketi’ndeki amacımız giderek yok olmaya başlayan bu değerlerimizi genç ve gelecek nesillere özgün, eğlenceli, düşündürücü ve renkli bir şekilde değerlerimizi tekrar canlandırmaktır.

Bu yıl altıncısı gerçekleşecek Uluslararası Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışmasının teması ‘’PAYLAŞTIKÇA’’ olarak belirlenmiştir. Bu seneki yarışmanın amacı, paylaşmanın toplum için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak ve kadim değerlerin bu paylaşma sürecine nasıl katkı sağladığını göstermektir. Yarışma, sinema ve fotoğraf sanatı aracılığıyla, katılımcıların paylaşmanın gücünü ve toplumsal dayanışmayı nasıl teşvik edebileceğini yansıtmalarını hedeflemektedir.

Aceleci adımlarla sürüklenirken hayatın karmaşasına, bazen insan olarak kendimizi unuturuz. Ancak, gerçek değerlerimiz bize hatırlatır ki asıl amacımız birbirimize tutunmak, birbirimize yardım etmek ve paylaşmak için varız. İşte tam da bu anlayışla, Kadim Değerler Kışa Film ve Fotoğraf Yarışması, bir sanat köprüsü kurarak, toplumda paylaşmanın ne kadar değerli olduğunu anlatmak için yaratıcılığınıza ve duygularınıza çağrı yapmaktadır.

Türkiye’miz, 6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketi olarak tanımlanan çok büyük bir deprem felaketi yaşadı. Deprem, yüreklerimizi dağladı. Ancak, bu karanlık günlerde, insanlık ve dayanışma gücümüzü ortaya koyarak, birbirimize sımsıkı sarıldık. Ülkemizden ve tüm dünyadan deprem bölgesine uzatılan yardım eli, paylaşma iradesinin gücünü gözler önüne serdi. İnsanlar, yıkıcı etkilerine rağmen, umut tohumları ekmek ve sevgiyle büyütmek adına bir araya geldi. Bu acı hatırlattı bize; paylaşmanın, başkalarının yükünü hafifletmenin ve sevgiyle birbirimize destek olmanın ne kadar büyük bir anlam taşıdığını.

*Başvurular 14 Aralık 2023 tarihine kadar uzatılmıştır!

Yarışmanın başvuru formunu ve şartnameyi üstüne tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

error: Korumalı İçerik!