Göç

kabip_goc

STK’larda Kadın Birliği Platformu (KABİP) olarak “Öze Dönüş Hareketi” kapsamında ‘’3. Uluslararası Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması’’ gerçekleştirmek için yola çıktık. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz yarışmamızın teması ‘’GÖÇ’’ olarak belirledik.

Amacımız giderek yok olmaya başlayan değerlerimizi genç ve gelecek nesillere özgün, eğlenceli, düşündürücü ve renkli bir şekilde aile olmanın önemini ve güzelliğini hatırlatmak ve bu değerlerimizi tekrar canlandırmaktır.

Mamak Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü ve  KABİP ortak işbirliğiyle düzenlenen ‘’3. Uluslararası Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması’’ başvuruları  1 Ekim 2019 – 30 Ocak 2020 tarihleri arasında alınmıştır. Ön inceleme kurulumuz tarafından seçilen ve finale kalan fotoğraf ve kısa filmleri 8 kişilik jüri üyelerimiz değerlendirmiştir.

Jüri üyeleri; Yıldız Ramazanoğlu, Zeynep Bayramoğlu, Mevlüde Nesibe Erdoğan Eşit, Tülay Gökçimen, Prof. Dr. Emel Topçu, Prof. Dr. Mehmet Sezai Türk, Prof. Dr. Şeref Ateş,  Av. Zeynep Yıldız

Finale kalan fotoğraf ve kısa film eserlerinden ilk 3 dereceye girenler; 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 14.00’da Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde ödülleri verilmiştir. 

Fotoğraf Kategorisinde;

 ‘Suriyeli Mahmut’ isimli eseriyle Şadiye YARALI Birinci

‘Hayata Kaçış’ isimli eseriyle Cem GENCO İkinci

‘Göç Çocukları’ isimli eseriyle Necla ÖZARSLAN Üçüncü oldu.

Kısa Film Kategorisinde;

 ‘Renaber’ isimli kısa filmiyle Ramazan KILIÇ Birinci

‘Kelebek Adam’ isimli kısa filmiyle Enis MANAZ İkinci

‘Tabib’ isimli kısa filmiyle Turgut KANAL Üçüncü oldu.

Ödüller her iki ayrı kategori için; Birinciye  5000 TL , İkinciye  3000 TL  ve  Üçüncüye 2000 TL olarak sahiplerine verilmiştir.

error: Korumalı İçerik!